ДІЯЛЬНІСТЬ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

Соціально-психологічна служба в системі профтехосвіти набуває все більшого змісту і є невід’ємною складовою навчально-виховного процесу.

Незважаючи на те, що робота практичного психолога та соціального педагога реалізовується через виконання ряду функцій, передбачених Положенням про діяльність соціально-психологічної служби, в комплексі це – допомога всім учасникам навчально-виховного процесу зреалізувати першочергове завдання: вивчити та виховати всебічно розвиненого кваліфікованого робітника.

Аналізуючи діагностичний напрям діяльності соціально-психологічної служби, варто зазначити, що з початком кожного навчального року формується база індивідуально-психологічних характеристик  учнів перших курсів. Така процедура включає в себе паспортизацію учнів, проведення тестових та малюнкових методик.

Оскільки, у більшості випадків здобувати  професійно-технічну освіту приходять учні, що несуть з собою соціально-негативний досвід, як з родин так і з попередніх навчальних закладів, тому завдання соціально-психологічної служби допомогти учням змінити свою життєву позицію. Налагоджено співпрацю ліцею з міськими та обласними Центрами соціального захисту, молодіжними організаціями, Центрами по роботі з сім’єю та молоддю.

Соціально-психологічна службою  проводяться ряд заходів, щодо реалізації національних, державних та регіональних програм. Зокрема, бесіди, виступи на ліцейних лінійках, анкетування про шкідливий вплив тютюнопаління, інформування про дотримання прав дитини, зустрічі з лікарями у рамках реалізації Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації».

Вже стало доброю традицією залучення учнів до організації та проведення заходів до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом, тематичних КВК та інших заходів присвячених формуванню здорового способу життя серед молоді, які систематично проводяться у ліцеї та Палаці учнівської молоді.

Співпраця педагогів, класних керівників, майстрів виробничого навчання  та соціально-психологічної служби з питань навчання та виховання учнівської молоді створює позитивний вплив на учнів, стимулює в них потребу в досягненні високих професійних знань та всебічному особистісному розвитку.

Робота соціально-психологічної служби спрямована на індивідуальний підхід до кожного учня, повноцінний розвиток особистості учнів, створенні умов для формування у них мотивацій до самовиховання та саморозвитку, надання психологічної допомоги у кризових ситуаціях.