Відбулася нарада директорів та головних бухгалтерів професійно-технічних навчальних закладів Львівської області
У четвер, 22 грудня, на базі Львівського вищого професійного політехнічного училища відбулася нарада директорів та головних бухгалтерів професійно-технічних навчальних закладів Львівської області. 

В ході роботи було розглянуто низку питань. Зокрема, в.о. заступника начальника управління - начальника відділу професійної освіти, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки Ігор Матвіїв поінформував про стан і перспективи виконання у 2016/2017 навчальному році обсягів регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів та організацію подальшої співпраці з роботодавцями в сучасних ринкових умовах. 

За словами Ігоря Івановича, професійно-технічними навчальними закладами області станом на 01.10.2016 року погоджений регіональною радою обсяг регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів, згідно укладених з роботодавцями угод, виконано на 85,8 % (при плані 12 371 учень на навчання набрано 10 619, тобто не набрано 1 752 учні, або це 4 повноцінні професійно-технічні навчальні заклади). 

«На будь-якому ринку послуг беззаперечно діє правило: «Клієнт – завжди правий». Той, хто виробляє певний продукт і пропонує його на ринку послуг, піддає це правило сумніву – в більшості випадків, рано чи пізно, стає банкрутом. А нашим клієнтом і замовником нашого продукту є роботодавець. І в першу чергу слід максимально враховувати його побажання щодо якості підготовки наших спеціалістів у якомога коротші терміни. Якщо ми цього не будемо робити, то наші конкуренти на цьому сегменті ринку: Центри зайнятості, Комбінати курсової підготовки і перепідготовки, структурні підрозділи наших роботодавців і вищі навчальні заклади – коледжі – дуже швидко зорієнтують до себе на навчання наших потенційних учнів», - зазначив Ігор Матвіїв. 

Також він поінформував, що в 2017 році на фінансування підготовки робітничих кадрів з 19-ти професій загальнодержавного значення уряд планує виділити 169,6 млн гривень. Зокрема, до даного переліку увійшли такі професії: машиніст бурової установки (будівельні роботи); бурильник експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту і газ; помічник бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту і газ; верстатник деревообробних верстатів; живописець; верстатник широкого профілю; токар; налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням; бджоляр; помічник машиніста тепловоза; слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин і тракторів; виноградар; монтер колії; складальник корпусів металевих суден; фрезерувальник; тістороб; моторист бурової установки; монтажник систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації; помічник машиніста електровоза. 

Оскільки за останніми вісьмома професіями у ПТНЗ Львівської області підготовка не здійснюється, то Ігор Матвіїв висловив прохання до керівників врахувати це, проаналізувати реальні можливості навчального закладу та розпочинати роботу з підготовки матеріально-технічної бази, пошуку майстрів виробничого навчання і ліцензування даних професій. 

Директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій поінформувала, що в проекті бюджету області на 2017 рік передбачено 599 тис. грн на модернізацію професійно-технічних закладів Львівської області. Також планується додатково виділити 269 тис. грн освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників для закладів профтехосвіти, які фінансуються з обласного бюджету. Окрім цього, завдяки оптимізації витрат на стабілізаційну субвенцію з державного бюджету вдалося переконати не залишати професійно-технічні заклади без статті «комунальні витрати». Відтак, існує попередня домовленість з керівництвом області про перехідний залишок у сумі 370 тис. грн, який можна буде використати на оплату комунальних послуг в першому кварталі. 

Про атестацію професійно-технічних навчальних закладів та атестацію окремих професій в атестованих закладах розповіла заступник директора НМЦ ПТО у Львівській області Наталія Рибак. А про стан фінансування ПТНЗ у 2016 році та перспективи бюджету ПТО області на 2017 рік повідомив т.в.о. головного бухгалтера ЦБ № 2 Андрій Вербовський.